Rhizomacum radicibus Hellebori

MOROZNIK KAVKAZKÝ

Léčebné vlastnosti kořenů morozniku jsou známy už z dávných dob. Používal se zejména ve východní medicíně, tibetské a západoevropské medicíně. Roste na Krymu, Kavkaze a v Alpách. Jiné druhy které se vyskytují nejsou léčebné a jsou nebezpečné pro organizmus. Prvním, kdo se začal zajímat o moroznik, byl akademik P.S.Pallas. V r. 1861 V.I. Dybkovskij a poté v r.1866 K.Lopušinskij při použití morozniku zjistili vliv na srdeční a cévní systém. V r. 1887 ordinátor S.P.Botkina – N.Čistovič při práci, která byla pod vedením I.P. Pavlova, dokázal, že extrakt morozniku má tonizující účinky na srdce. Dané výzkumy dali Čistvičovi základy pro důkazy, že moroznik má kardiotonizující účinky a funguje jako srdeční glykosidy. V předrevoluční době se kořeny a oddenky exportovaly. OOO Parafarmacie Vám představuje následující seznam návodů na použití morozniku, které jsou vytvořeny po mnohaletých pokusech a výzkumech našich spolupracovníků, lékařů, fytoterapeutů a léčitelů.

NÁVOD K POUŽITÍ

Vnitřní použití: Normalizuje látkovou výměnu , a je velmi užitečným prostředkem na hubnutí (úbytek hmotnosti a úbytek tuků), při cukrovce snižuje hladinu cukru. Zvláštností v případech hubnutí za použití morozniku je to, že při úbytku hmotnosti se netvoří převislá kůže a vrásky. Působí jako očišťující prostředek - je močopudný a funguje jako laxativum, čistí sliznice a stimuluje práci střev (proti zácpě), vypuzuje písek a soli z ledvin a z močových cest. Funguje také jako prostředek na podporu tvorby žluče a má spasmolytické účinky, podporuje hlubokou očistu jater a zabraňuje shromažďování žluče a tvorbě žlučových kamenů ve žlučníku. Díky obsahu srdečních glykosidů se ve farmaceutickém průmyslu z kořenů morozniku vyráběl preparát „Korelborin“, který byl předpisován při problémech krevního oběhu a srdeční nedostatečnosti. Moroznik ulehčuje práci srdce, zvyšuje přítok krve do srdečního svalu. Předepisují ho při záchvatech spolu se soforou japonskou. Při hypertenzi stabilizuje arteriální tlak. Značný vliv je dokázán na nervovou soustavu - používá se na léčení neuróz, nespavostí, psoriázu. Na úkor toho, že moroznik stabilizuje organismus, má také určitý vliv na psychiku lidí -někteří se zklidňují a u některých lidí se zvyšuje tonus, ale u všech se zvyšuje klid, sebedůvěra, rovnováha, pracovní schopnost. Užívá se také proti bolení hlavy po traumatech, a po otřesech mozku. Při epilepsii zmenšuje počet záchvatů. Léčí dýchací orgány (bronchitidy, včetně chronických, bronchiální astma, tuberkulózu), umožňuje vykašlávání hlenu.

Byly zjištěny případy, kdy bylo možno přestat užívat takové preparáty jako je „Astmopent“, „Berotek“, „Salmutamol“ aj. Silný prostředek při onemocnění kloubů, osteoporózy páteře, revmatizmu, rachitismu, polyartritidě. Syndromy bolestí pomíjejí při užívání druhý nebo třetí měsíc. Při dalším užívání se snižují záněty, obnovuje se rovnováha vody a solí, v důsledku čehož se uvolňují soli z kloubů. Spolu s Marenou a Repeškem léčí nemoci, spojené s močovými kameny. Užívá se při adenomu předstojné žlázy, chronickém onemocnění prostaty, také infekčního charakteru, pro silnější léčebný efekt se používá s Jatrišnikem. Spolu se Saforou japonskou léčí hyperfunkci štítné žlázy, pomáhá rozpouštět uzlíky a cysty ve štítné žláze. Byli vysledovány případy i plného uzdravení. Moroznik je také silným prostředkem proti otokům (myomy, fibromy, cysty, mastopatie, polypy, rakovina, rakovina mléčných žláz, adenom předstojné žlázy aj.). Stimuluje imunitní systém organizmu, v době podzimu a zimy chrání před nemocemi z prostydnutí a před chřipkou. Umožňuje očistu organizmu od odpadů, toxinů, radionuklidů, solí těžkých kovů. Díky hluboce očišťujícímu vlivu dává celkový omlazující efekt. V prvních 6 měsících užívání morozniku probíhá prvotní očista organismu. Jestliže se moroznik používá delší dobu, ztrácí své laxativní vlastnosti a normalizuje práci střev a dále bude očišťovat organismus a při tom bude probíhat i čištění krve. Jindy může moroznik vyvolat zostření chronické nemoci, aby postupně byla vyléčena úplně. Ps. důležitá informace (může se stát, že na začátku užívání morozniku u lidí kteří trpí zácpou, nebo nepravidelnou stolicí, cítí v podbřišku silný tlak a nadýmání a to i po té co již při zvyšování dávek měli průjmovou reakci. Mohou se také objevit křeče v břichu. Vše zmizí jestliže v tomto období zvýšíme příjem vody.)

ZPŮSOB POUŽÍVÁNÍ

Suché použití: dávku prášku dát do úst, zapít vodou. Užívat jednou denně: večer před spaním zapít velkým množstvím vody. Moroznik můžete užívat i společně s jinými bylinkami. Odměrka je součástí každého balení.

DÁVKOVÁNÍ

Počáteční dávka je 1 odměrka každý den po dobu prvního týdne, další týden zvyšujeme o 1 odměrku takže dohromady 2, pak další týden 3 odměrky a zvyšujeme do 6 odměrek, tj. doba kdy začne moroznik působit naplno. V případech střevních potíží dávku upravíme, tj. snížíme až do doby normálního stavu.(max. denní dávka je u každého člověka různá) Po 6 odměrkách je možnost přidávat každý týden po 1 odměrce do max.-12 denně, pokud zvládáte ten průjmový režim. Délka léčení: 12 měsíců, po 6 ti měsících užívání je nutné udělat přestávku 1 měsíc a potom znovu začít užívat od minimální 1 odměrky.

Po ročním užívání morozniku je třeba si dát minimálně roční pauzu.

POZOR!!! Předávkování je nebezpečné, protože bylina obsahuje silně působící látky.

ZEVNÍ POUŽITÍ

Na omývání hnisajících a pomalu hojících se ran, proti lupům a na podporu růstu vlasů. V tomto případě se připravuje roztok v tomto poměru: 1 čajová lžička prášku moroznik na 1 litr převařené vody pokojové teploty. Vlasy oplachovat po umytí. Na léčbu zánětu dutin, dutiny prohřívat asi 15 minut. V horké vodě rozpaříme 2 kořínky asi 4-5 cm dlouhé až do ohebného stavu a dáme do nosních dírek na celou noc. Zvenčí je upevníme náplastí. Ráno vyndáme kořínky a více je nepoužíváme.. Opakujeme celou proceduru 5-6 krát.

ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ MOROZNIKU

V těhotenství a při kojení infarkt myokardu, actrasystolická arytmie, paroxismální tachykardie, endokardit, při žaludečních vředech musí začít léčba nejdříve používáním jatrišnika a sofory japonské, při žlučových kamenech (větších než 0,7 - 0,8 cm) je nutné se dopředu nechat vyšetřit, nejdříve užívat marenu (rozbijí kameny), barbaris obyčejný (dává spasmolytický efekt) a potom se může začít používat moroznik. Ještě jednou: Je nutné dodržovat doporučenou dávku a její postupné zvyšování.

Doporučení

Čistící kůra trvá rok a je rozdělena na dvě části po šesti měsících. V první části začínáte brát od jedné odměrky a zvyšujete každý týden o jednu odměrku. (Je třeba 6 dóziček na půl roku při 6-ti odměrkách) Dosáhnete-li 6 odměrek ( toto množství morozniku je začátek pro čištěni ), ale je možno zvyšovat dále každý týden o jednu odměrku až do max. 10 - 12 odměrek.(Každý si toto zvyšuje individuálně pokud zvládá průjmový režim. Větší počet odměrek platí pro lidi s váhou nad 100 kg.) V případě že máte potíže z trávením, dlouhodobou zácpou, problémy ze žaludkem, otoky nohou, štítnou žlázou, problémy s klouby a jiné nemoci o kterých doposud nevíte, hubnoucí proces bude zpomalen, protože moroznik bude odstraňovat tyto problémy. Před zahájením kůry doporučuji každému udělat krevní obraz se zaměřením na cukr a cholesterol, jaterní testy a další podle doporučení lékaře, jen proto aby jste mohli po půl roce srovnat vaše výsledky. Na začátku se může stát, že některé hodnoty budou zvýšeny,časem se ale sníží. Moroznik je bylina a je možno ji kombinovat s léky předepsanými vašim lékařem. Moroznik je kůra čistící a nejprve čistí organismus a poté dochází k hubnutí (druhá část kůry).

V případě dotazů pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte mob.: 608 999 940 nebo 603 522 089

Moroznik začíná působit nejdříve po druhém balení.

Při užívání morozniku se doporučuje nepít tvrdý alkohol! (Při užívání morozniku dochází k detoxikaci organizmu a největší zátěž je na játra, při požívání alkoholu dochází k jejich dalšímu zatěžování.)

Cena


195 Kč / kus

Kontakt


 mob.: 608 999 940 nebo 603 522 089

e-mail: moroznik@seznam.cz