Terapie

zkracovacka

KLASICKÁ, ZDRAVOTNÍ MASÁŽ

Masáž odstraňující únavu, která zároveň posiluje celkovou regeneraci organismu, odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferii těla do oběhového centra. Pomáhá odstraňovat energetické blokády a tím dává člověku velkou šanci dosáhnout vnitřního klidu a zkvalitnění jeho života.


SPORTOVNÍ MASÁŽ

Vychází z klasické masáže, ale odlišuje se účelem, který má splňovat. Přípravná masáž je určena k posílení organizmu a je prováděna celková masáž. Masáž odstraňující únavu se provádí po výkonu a má urychlit regeneraci organizmu po sportovním výkonu. Masážní tahy jsou prováděný pomalým a plynulým tempem.
Masáž pohotovostní se provádí bezprostředně před výkonem a má naladit sportovce na podání maximálního výkonu. Masážní tahy se provádí v rychlejším tempu. Masáž zkrácená tj. dráždivá pohotovostní masáž se provádí o přestávkách v průběhu výkonu.


KOREKCE PÁTEŘE POMOCÍ ÚDERU A VLNOVITÉHO POHYBU VÁLEČKEM

Tato metoda odstraňuje blokace v krční, hrudní a bederní části páteře. Provádí se pomocí dřevěného špalíčku a kladívka. Údery kladívkem na špalíček se provádí tak, aby pohyb špalíčku směřoval podél páteře na hroty obratlů směrem dolů a pomocí válečku od páteře směrem do strany. Už po první aplikaci jsou odstraňovány bolestivé syndromy páteře. Meziobratlové a mezižeberní svaly se uvolňují a člověk pociťuje ihned proud energie a tepla, které se rozlévá po celém těle. Je to příjemná, účinná a nebolestivá metoda.


REFLEXNÍ MASÁŽ CHODIDEL, REFLEXOLOGIE

Základem reflexní masáže je nauka o tělesných meridiánech (energetických drahách), které propojují chodidla se všemi tělesnými orgány. Pomáhá navodit uvolnění, zlepšení krevního oběhu, očištění těla od toxinů, posílení nervové soustavy, revitalizaci energie a celkovou harmonizaci těla. Na plosce nohy se reflektují všechny orgány lidského těla a pomoci této metody se dají diagnostikovat problémy jednotlivých orgánů.


KRANIOSAKRÁLNÍ OSTEOPATIE

Osteopatie léčí člověka bez medikamentů, převádějící různé funkce systému organizmu z odchýleného stavu do původního čím vzniká rovnováha a harmonie.Lidé jsou nemocní tak jako vždy byli a preventivní pomoc může zabránit každodenním potížím.Člověk je od přírody líný tvor a rychle si zvyká na nekontrolovatelné použití medikamentů.Cílem osteopatie je najít poruchy dříve než se projeví a zlepšit práci systému a mobilizovat síly pro samoregulaci a sebeuzdravení těla.
Jedná se o nebolestivou manuální terapii. Pojmenování pochází ze slov cranium-lebka, sacrum-kost křížová, osteopatie-choroby pocházející z kostí. Pomocí této metody jsou uvolněny životní síly, oživen jejich tok a tím nastartován samoléčebný účinek organismu jako celku. Využívá vlastností centrální nervové soustavy a tím ovlivňuje funkci hlavových nervů, mozkových cév a vnitřních mozkových žláz. Pomáhá pacientovi ke komunikaci s vlastním tělem a jeho schopnosti sebeuzdravování.


LYMFATICKÁ MASÁŽ

Jde o soustavu speciálních hmatů o určitém tlaku, které z tkání odvádí zmnožený tkáňový mok a navrací jej do krevního řečiště. Tím pomáhá odstraňovat lymfatický otok. Během masáže se lymfatická centra uvolňují několikrát, masáž trvá zhruba 1 hodinu a po jejím provedení je třeba vyprázdnit močový měchýř.


MEDOVÁ MASÁŽ

Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus a obnovuje jeho přirozenou detoxikační schopnost. Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů až z hloubi těla a ty „vyplavou“ na povrch kůže a jsou zřetelně rozpoznatelné od medu. Medovou masáž lze provádět na zádech a kloubech.


BAŇKOVÁNÍ

Jedná se o podtlakovou masážní kúru, která spočívá v bezbolestném přisátí baněk na pokožku. Používání baněk má dvojí účinek – všeobecný (pročištění krve,zlepšení oběhu, regulace a zdokonalení autonomního nervového systému) a lokální (odstranění bolesti, uvolnění ztuhlých svalů atd.).


LÁVOVÉ KAMENY

Jedná se o relaxační masáž horkými lávovými kameny, které se přikládají na akupresurní body meridiánových drah. Tato nejnáročnější masáž, která zabere (90 – 110 minut), dopřává tělu komplexní relaxaci, odpočinek a uvolnění všech svalů, úponů a šlach.


NESPECIFICKÉ MOBILIZACE - MÍČKOVÁNÍ

Česká fyzioterapeutka vyvinula metodu míčkové facilitace a nespecifické mobilizace pomocí speciálních pěnových míčků. Tato metoda se již standardně využívá v rehabilitaci a je velmi oblíbena u dětí i dospělých. Používá se pro uvolnění dutin při obrnách mimických svalů a nervů obličeje.

Cena


Klasická zdravotní masáž

450 Kč / 30 min.

Sportovní masáž

900 Kč / 60 min.

Reflexní chodidla

400 Kč / 30 min.

Kranio-sakrální osteopatie

900 Kč / 60 min.

HOT STONES (lávové kameny)

900 Kč / 60 min.

Kontakt


Mgr. NIKOLA PYLYPENKO

PRACOVNÍ DOBA: ST, ČT, PÁ - 08:30 - 16:30

BUDOVA MINISTERSTVA VNITRA

NA PANKRÁCI 72

(BUDOVA A, VEDLE CUKRÁRNY)

METRO C: Pražského povstání

telefon: +420 974 849 013

Prosím, vždy je třeba se dopředu objednat!

mobil: +420 608 999 940

e-mail: rehabko@pylypenko.cz 

nebo 

nik-mas@seznam.cz

IČO : 690 24 561